scorecardresearch

Tire Belediyesi Uluslararası Saç Sov'a Ev Sahipliği Yaptı

53 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
29 Mar 2013 tarihinde yayınlandı
TİRE BELEDİYESİ ULUSLARARASI SAÇ ŞOV'A EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu ve Dünya Kuaförler Konfederasyonu CMC-CAT (Dünya Kuaförler Konfederasyonu) ve Tire Belediyesi'nin katkılarıyla önceki gün Tire Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleştirilen 'Uluslararası Saç Şov' organizasyonunda Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelmiş alanında ün yapmış birçok önemli kuaför Tire'de ağırlandı. Dünyaca ünlü kuaföreler, en göz alıcı saç modelleri ile salonu dolduran konuklara hünerlerini sergiledi.

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu ve Dünya Kuaförler Konfederasyonu/CMC-CAT (Dünya Kuaförler Konfederasyonu) tarafından ortak organize edilen ve Tire Belediyesi'nin de ev sahipliği yaptığı "Uluslararası Saç Şov" organizasyonu renkli görüntülere sahne oldu. Geldikleri kentlerin ve ülkelein tanınmış kuaförlerinin en iyi performanslarını ortaya koydukları, hünerlerini sergiledikleri 'saç şov' programının ana teması "Doğa" oldu. Usta kuaförler bu temayı sembolize eden modeller yapmaya çalıştılar.

ORGANİZASYONUN TEMASI "DOĞA" OLDU
Confederazione Mondiale dela Coiffure (CMC /Dünya Kuaförler Konfederasyonu) Türkiye Temsilciliği Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda Tire'yi bu alanda en iyi şekilde gittiği her yerde ve her organizasyonda başarı ile temsil eden İstanbul Kuaför'ün işletmecisi Yakup Aydın'ın ev sahibi olduğu organizasyona CMC'nin Türkiye Başkanı Mustafa Ceylan, CMC Avrupa kıtası Başkanı Antonio Blanco, CMC Letonya Başkanı Janna Letonnena ve CMC Bulgaristan Başkanı Christian Kapanov'da katıldı. Bu ilginç gösteriyi izlemek isteyen, başta bayan kuaförler ve çalışanları olmak üzere, çok sayıda Tireli vatandaş, salonu tamamen doldurdu. Progamı izleyen konuklar arasında Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler'de vardı.

59 YERLİ 21 YABANCI KUAFÖR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
CMC Türkiye Başkanı Mustafa Ceylan ve Başkan Yardımcısı Yakup Aydın ile Tire Belediye Başkanı Mengü Önler'in birer konuşma yaptığı programda, halk oyunları ekibi de yöresel zeybek oyunlarından örnekler sundu. Letonya, Bulgaristan, İtalya ve Makedonya gibi ülkelerden gelen 21 kuaför ve yurt içinden; İzmir, Manisa, Akhisar, İzmit, Tekirdağ, Mardin ve Kütahya gibi illerden ve bu illerin farklı ilçelerinden gelen 59 yerli kuaförün şov yaptığı gösteride 13 farklı grupta gösteri yapıldı. Bayan mankenlerin saçlarını en güzel ve çarpıcı model veren kuaförler büyük alkış aldı. Festivale katılan tüm kuaförlere gösterdikleri başarıdan dolayı birer plaket verildi. Yurtdışından gelen konukları ağırlayan Tire Belediyesi guruba birde sürpriz yaparak Selçuk, Efes, Meryemana ve Şirince ye bir gezi düzenledi.
Etiketler